Brüsszel ugyan tagadta, de most kiderült: mégis elvenné a 13. havi nyugdíjat, és a követelések ezzel nem értek véget
Egy jelentésből kiderül, Brüsszel mégis elvenné a 13. havi nyugdíjat.
A szakszervezetek által közzétett kutatás eredményei alapján a hitelt is törlesztők jó része gyakorlatilag a létminimum alatt él.
Az érdekképviselők által közzétett kérdőívre kapott 1589 válasz által évtizedek óta a legpontosabb képet lehetett kapni a rendvédelemben dolgozó hivatásosok, köz- és kormánytisztviselők szociális és anyagi helyzetéről - írja csütörtökön a NOL. A kérdésekre adott válaszokból az derül ki, hogy a válaszadók többségének a családja havi nettó 150-250 ezer forintból él.
Tíz megkérdezettből kilencnek van banki hitele, minden második kölcsönnel küszködő svájci frankban adósodott el - derül ki a kutatásból. Ezt minden harmadik adós lakásvásárlásra vette fel. Igen magas, együttesen 30 százalék feletti a személyi kölcsönt, szabad felhasználású vagy általános banki hitelt törlesztő rendvédelmisek aránya is. Mivel a többség havi 40–80 ezer forint között költ rezsire, a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete (BRDSZ) szerint a hitelt is törlesztő családok jó része gyakorlatilag a létminimum alatt él. Az eladósodottat csaknem tizedének van már bedőlt hitele.
A szakszervezet értékelése szerint – melyet megküldtek a miniszterelnöknek, a belügyminiszternek és másoknak is – a napi megélhetési gondok és az életpálya bizonytalansága mellett a szolgálati nyugdíj intézményének megszüntetése és a „fiatal” szolgálati nyugdíjasok visszakényszerítése a munka világába hatalmas teher a szektorban, és megfelelő érdekegyeztetés hiányában kiszámíthatatlanná teszi az érintettek reakcióit – figyelmeztet a szakszervezet a felmérésről készült jelentés tapasztalatait összegezve.