Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
A szakmai befektetőkből egy korhadt világrend kapzsi képviselői lettek, akiknek nincs helyük egy egészséges, büszke országban.
„Azon meg sem lepődünk, hogy a francia Suez kiebrudalását Pécsről ugyanaz a Páva Zsolt polgármester végezte 2009-ben, aki 1995-ben beengedte Pécsre a nyugati karvalytőkét azáltal, hogy eladta nekik a helyi vízmű 48 százalékos tulajdonrészét, hiszen ha a világ nem is, Orbán Viktor és ennek megfelelően a Fidesz világnézete nagyot fordult 14 év alatt. A szakmai befektetőkből így egy korhadt világrend kapzsi képviselői lettek, akiknek nincs helyük egy egészséges, büszke országban.(...)
Áldozatok persze minden forradalomban és szabadságharcban vannak, jelen esetben például a kirúgott dolgozókon kívül azok a pécsi fogyasztók, akik a számlázási rendszer átmeneti (lassan két éve tartó) zavarai miatt összevissza fizetnek vízdíjat. Igazságtalanok lennénk azonban, ha nem emlékeznénk meg a hősökről is. A vízműfoglaló Winkler Tamás nagykőrösi Fidesz-elnökből a Tettyén keresztül egészen a Dunántúli Regionális Vízmű vezérigazgatói székéig jutott, hű fegyvertársa, Szabó Iván pedig a cég jogtanácsosa lett.
A végső elszámolás mindezekkel együtt még hátra van, hiszen a Bécsi Választott Bíróság még nem döntött abban a nem teljesen jelentéktelen kérdésben, hogy mennyit is ér a Suez tönkretett pécsi biznisze. Ez akár lehet 1,5, akár 10 milliárd forint is, ám ez nagyjából mindegy is a 7 milliárdos működési hiánnyal éppen hogy pihegő pécsi önkormányzatnak: pénz erre úgysem lesz, pláne nem a gyengélkedő Tettyéből.”