Egy atomerőművük marad a briteknek, az energiahiány érzékelhető lesz
A brit szakértők attól félnek, hogy az atomenergia kiesésével az Egyesült Királyság túlságosan függőségbe kerül a francia energiaexporttól.
Fellegi Tamás szerint Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy felhagyjon az atomenergiával, így hazánk nem követi Németország példáját. Sőt, a növekvő energiaigény miatt mindenképpen bővítik a Paksi Atomerőművet.
Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy az atomenergiát kiiktassa villamos energia rendszeréből – közölte Fellegi Tamás a Magyar Villamos Művek keddi sajtótájékoztatóján. A nemzeti fejlesztési miniszter elmondta, Magyarország nem követi Németország példáját, és nem hagy fel az atomenergiával. Sőt, a növekvő energiaigény miatt mindenképpen bővítik a Paksi Atomerőművet. Hozzátette: ehhez azonban előbb el kell végezni az októberig tartó stressztesztet, a hivatalos döntés a bővítésről csak ezután várható.
Fellegi az Országgyűlés európai ügyek bizottságának keddi ülésén, miniszteri meghallgatásán is beszélt az energiaügyekről. Kifejtette, hogy a magyar elnökség idején bekövetkező fukusimai katasztrófa illetve az észak-afrikai politikai krízis hosszú távon is befolyásolhatják az egész EU energiaügyeit, az energiafejlesztés kérdéseit. Rámutatott azonban, hogy az energiapolitika kidolgozása azonban nemzeti hatáskörben marad. A miniszter az ülésen arról is beszélt, hogy a németországi atomerőművek későbbi leállítása befolyásolja majd az egész EU energiaellátásának kérdéskörét. Fellegi a Nabucco földgázvezetéket illetően kedvezőnek mondta, hogy a napokban aláírták a vezetékkel kapcsolatos támogatási megállapodásokat. Kiemelte: kulcskérdés, hogy év végére kidolgozzák a Nabucco üzleti tervét.