A Magyar Ügyvédi Kamara hétfőn közölte: a szervezet aggályosnak tekinti azokat a megnyilvánulásokat, melyek feladatuk teljesítése miatt érik az ügyvédeket. A közlemény leszögezi, hogy a Magyar Ügyvédi Kamarát annak elnöke képviseli, akinek joga van minden olyan ügyben nyilatkozni, mely a kamara feladatkörébe tartozik.
A szervezet által elfogadott állásfolgalás alapján „az ügyvédség joga és kötelessége minden törvényes eszközzel fellépni a szabadon kifejthető képviseleti tevékenység, a tisztességes eljáráshoz való jog, az ügyfélegyenlőség, valamint a képviselethez, a védelemhez való jog maradéktalan érvényesítéséért”.