A Gyurcsány-kormány idején jobb volt
Amíg nem történik meg a méltányos rehabilitáció, addig nem lehet csodálkozni azon, hogy a ma létező négy pártból három jobboldali.
Az LMP frakcióvezetője közölte: pártja soha nem állította, hogy visszamenőlegesen hozzányúlna a korkedvezményes nyugdíjhoz. Programjában az szerepelt, hogy a jövőben kell csökkenteni a bizonyos ágazatokhoz, foglalkozásokhoz kötődő nyugdíjba vonulás lehetőségét. Schiffer András ezzel Rétvári Bence szerdai kijelentésére reagált.
Az LMP soha nem állította, hogy visszamenőlegesen hozzányúlna a korai nyugdíjba vonulás lehetőségéhez, választási kampányában az szerepelt, hogy a jövőben csökkenteni kell a bizonyos ágazatokhoz, foglalkozásokhoz kötődő nyugdíjba vonulás lehetőségét - reagált Rétvári Bence kijelentéseire Schiffer András. Szerinte Rétvárinak „vagy szövegértési problémái vannak, vagy szándékosan állít valótlanságokat”. Kijelentette, hogy ők most is ugyanazt mondják, amit a választási kampányban és fel nem merült bennük, hogy a nyugdíjukat élvező emberek ellátását megszüntessék. „Ilyen szerintem a Rákosi-rendszerben volt” - fogalmazott az LMP frakcióvezetője.
A politikus szerint a korkedvezményes nyugdíj rendszerének ilyen átalakítása valószínűleg a másik két ellenzéki párt vezetőinek fejében sem fordult meg.
„Az államtitkárból a nemzeti cinizmus rendszere szól” - mondta Schiffer. Megjegyezte, hogy miközben Rétvári tud idézni az ellenzéki pártok választási programjaiból, ez fordítva nem lehetséges, mert „a Fidesz gondoskodott róla, hogy a programja olyan semmitmondó legyen, hogy abból semmit ne lehessen kiolvasni”. A kabinet most az ellenzéket vádolja, de amikor 2006-ban az MSZP tett egy tétova kísérletet a nyugdíjrendszer felülvizsgálatára, akkor Lázár János pénzbehajtásnak nevezte az elképzelést - tette hozzá.
Rétvári Bence államtitkár szerdán azt mondta, hogy egy év alatt 180 fokot fordult az MSZP, az LMP és a Jobbik véleménye a korkedvezményes nyugdíjról.