Adminisztráció- és bürokráciacsökkentő csomagot jelentett be szerdai sajtótájékoztatóján Matolcsy György gazdasági miniszter. Ötszázmilliárdos megtakarítást várnak a terv végrehajtásáról. Matolcsy szerint kevesebb lesz az adóbevallás és az adatbejelentési kötelezettség.
Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség szóvivője bejelentette: a magánszemélyek levonhatják a személyi jövedelemadó, az egyszerűsített vállalkozói adó, illetve az egyszerűsített közteher-viselési hozzájárulás alapjából az általuk az Összefogás az államadósság ellen nevű alapba befizetett összeget.