A világ nem lehet a hatalmasoké
Olyan világot kell teremteni, amelyben mindenki úgy érzi, hogy ez a világ az övé is.
A Magyar Demokratikus Charta szerint Gyurcsány Ferenc ellen koncepciós eljárás zajlik, mely a magyarországi demokrácia végét jelentheti.
A Magyar Demokratikus Charta tiltakozik Gyurcsány Ferenc gyanúsítása, „koncepciós perbe fogása” ellen. A Legfőbb ügyészség pénteken kezdeményezte az egykori miniszterelnök mentelmi jogának felfüggesztését, mivel hivatali visszaéléssel gyanúsították. A volt kormányfő blogbejegyzésben szögezte le, hogy önként mond le mentelmi jogáról.
A Charta közleménye a következőképp szól: „Most már mindenki számára érthetővé lett, hogy mit ünnepel Orbán Viktor és a többi fideszes a demokratikus alkotmányt felszámoló alaptörvényén. Azt ünneplik, hogy kiküszöbölték a teljhatalom jogállami korlátait, s kiváltképp, hogy az Országos Igazságszolgáltatási Tanács megszüntetésével, a mai vezető bírók nyugdíjba kényszerítésével és az új vezető bírók kinevezésének a kormány alá rendelésével felszámolták a bírói függetlenség garanciáit, ellenőrzésük alá vonják a két évtizeden át független igazságszolgáltatást. Most látták elérkezettnek az időt, hogy elindítsák a büntetőeljárást az első számú politikai ellenfél, Gyurcsány Ferenc ellen. Amit Lázár János már a kormányalakítás előtt, majd Kövér László tavaly júniusban kilátásba helyezett, azt most megvalósítják. A negyvenes évek végén a koncepciós perekkel ért véget a rövid ideig tartó demokrácia. Akkor külső hatalom kényszerítette Magyarországra a demokrácia felszámolását, a koncepciós pereket. Ma, saját hatalmától megrészegülve, ugyanezt teszi a »nemzeti ügyek kormánya«. Akkor nem volt lehetőség az ellenállásra, ma van! Éppen ezért, élni is fogunk az ellenállás minden rendelkezésünkre álló demokratikus eszközével. Itt az idő, hogy mindannyian összefogjunk! A megtámadott mondhatja azt, hogy lemond mentelmi jogáról, és vádlói elé áll. Magát demokratának valló parlamenti képviselő azonban nem járulhat hozzá szavazatával a politikai ellenfél büntetőjogi eszközökkel való kiszorításához, csak nemmel szavazhat. Aki ebben a gyalázatban bármi módon közreműködik, az - pártállástól függetlenül - az új önkényuralmat szolgálja.” Az állásfoglalást Bauer Tamás, Debreczeni József, Márton László, Vitányi Iván, illetve a Magyar Demokratikus Charta szóvivői írták alá.