Daniel Cohn-Bendit a szokásos formáját hozta, a közönség pedig harsány nevetéssel és spontán tapsokkal jutalmazta ezt. A politikus-showman beszédében végig Orbánnak címezte szavait, olyan stílusban, mintha a magyar kormányfő egy dacos, sértődött óvodás lenne. „Volt egy álmom tegnap éjjel, hogy Orbán Viktor itt lesz a beszélgetésen. De aztán Orbán Viktor küldött egy SMS-t, hogy majd figyel engem az élő közvetítésen. Én ehhez tartom magam” - kezdte Cohn-Bendit, majd a régi zsidó viccre figyelmeztette Orbánt: ha csak két választási lehetőség van, mindig a harmadikat kell választani. Az egykori 68-as diákvezér szerint ma Magyarországon a Fidesz és a posztkommunisták a két lehetőség, de szerencsére ott a harmadik: az LMP.
A showman színre lép
„Viktor, figyelj csak ide. Hallgass rám. Amikor egy faluban, amit nem tudok kimondani magyarul – Gyöngyöspatán – megtámadják a romákat, én abban bíztam, te elmész oda, és azt mondod, ezek az emberek a magyar nemzet részei, és akik megtámadják őket, a magyar nemzet ellen tesznek. Mert ez a demokrácia, mein lieber Viktor. Ami a médiatörvényt illeti: ne félj. Láttuk már Tunéziában, Líbiában, Egyiptomban, hogy amikor a szabad sajtót meg akarják fojtani, még mindig ott az internet. Az egész demokráciáról alkotott elképzelésed rossz, Viktor” – kezdte el Orbán Viktor kioktatását Cohn-Bendit, aki egy kicsit azzal a gondolattal is eljátszott, hogy kérvényezi a magyar állampolgárságot, hogy a következő európai parlamenti választáson már hazánkban indulhasson.
„Az alkotmánnyal is van egy kis problémám, Viktor. (...) Úgy végződik az alkotmány: Isten, áldd meg a magyart. De én nem hiszek Istenben. Te melyik Istenben hiszel? Én Puskásban és Hidegkutiban. A modern demokráciákban a vallás magánügy, mindenkinek a saját ügye, abban hisz, amiben akar. Az alkotmánynak nem példát kell állítania, hanem megvédenie az emberek életmódját és gondolatait: ha hisznek, akkor a hitet, ha nem hisznek, akkor pedig azt. Mert egy modern társadalom így működik, Viktor” – folytatta a zöld politikus. „Viktor, most te vagy az EU elnöke. Nemcsak Magyarországért vagy felelős ebben a hat hónapban, hanem egész Európáért. A gazdasági rendszerünk nem fenntartható, az energiapolitikánk nem mehet így tovább. Le kell ülnünk, és meg kell beszélnünk, mit teszünk a japán atomkatasztrófa után.”