Baloldalhoz köthető szakszervezetek tüntetnek szombaton a Roosevelt téren, mivel a tiltakozók szerint a 2011-es költségvetés vesztese a közszféra - értesült a Magyar Nemzet. A demonstráció eredeti indítéka időközben kibővült a kormány nyugdíjtervei miatt is.
A lap leszögezi: a tüntetést megszervező Szakszervezetek Együttműködési Fóruma, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége, illetve az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége az előző ciklusokban nem akadályozták meg a közszféra elbocsátásait és a 13. havi bér megszüntetését sem.