Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
Politikától független lesz az új Médiahatóság, amely valóban a jogszabályok betartására fogja kényszeríteni a politikusokat és az újságírókat egyaránt - mondta az ATV-ben Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter. A miniszter szerint a magyar közvélemény és különösen az újságíró társadalom nem olyan, aminek a torkán bármit le lehetne nyomni.
Navracsics Tibor szerint meg kell nézni, hogy milyen büntetéseket szabhat majd ki a médiahatóság. Egy jogszabály önmagában lehet jó, vagy rossz, az intézmény magatartásától, vagy az azt működtető emberek által folytatott politikától függ, hogy milyen lesz. „Adjunk egy kis időt, ha ez botrányos lesz, akkor úgyis akkora lesz a nyomás, hogy módosítani kell a dolgokat.” A miniszter szerint a magyar közvélemény és különösen az újságíró társadalom egyébként sem olyan, aminek a torkán bármit le lehetne nyomni.
Navracsics szerint a médiavitákat kölcsönös bizalmatlanság súlyosbította. A média rendezetlen viszonyaira sokan panaszkodtak, ez egy próbálkozás arra, hogy rendezzék a helyzetet. A miniszternek nincs elvi kifogása az ellen, hogy a médiahatóság rendeletet alkothasson, de ezzel az egész Nyugat-Európában megfigyelhető tendenciával ugyanakkor nem szimpatizál.
Navracsics nem támogatja azt a javaslatot sem, miszerint az alkotmányt csak két egymást követő országgyűlés módosíthatná. Azzal viszont egyetért, hogy a koncepció szerint az Alkotmány szélesebb jogköröket adna az államfőnek az Országgyűlés feloszlatására - mondta el az ATV-nek.