Új alkotmányt – most vagy soha? címmel rendeztek szerdán kerekasztal-beszélgetést a Terror Házában. A rendezvényen részt vett Gerő András történész, Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum igazgatója, valamint Schiffer András, az LMP frakcióvezetője is. Továbbá felszólalt Stumpf István alkotmánybíró, Balogh András, az MSZP elnökhelyettese, illetve Fricz Tamás politológus is.
Stumpf István leszögezte: „Az alkotmányozással történelmi lehetőség nyílik arra, hogy szimbolikusan is lezárjunk egy korszakot, hogy az elmúlt húsz év alatt bekövetkezett számos változás végre megjelenjen egy új alkotmányban”. Az alkotmánybíró szerint az alkotmány megváltoztatásának szükségességét a kilencvenes években még senki sem vitatta. Az új alkotmány tartalma kapcsán Stumpf szerint három elgondolás van versenyben. Ezek egyike a Szent Korona joghatóságának szellemében íródna, míg a második koncepció alapján csupán néhány ponton módosítanák a jelenlegi alaptörvényt. A harmadik elgondolás egy merőben új alkotmány lefektetését támogatja.