A kohéziós politika jövőjéről tárgyalt következő soros elnökként Brüsszelben Fellegi Tamás fejlesztési miniszter, és közben szerdán délután magyar újságíróknak arról számolt be: a közlekedési, ezen belül elsősorban a budapesti metróépítési szabálytalanságok felfedése után az Európai Bizottság nemrégiben felfüggesztette a program számára a kifizetéseket - írja a Népszabadság.
A közbeszerzési és egyéb szabálytalanságok a 2007–2009-es időszakra vezethetők vissza, az új kormány egyeztet a brüsszeli illetékesekkel a hibák kijavításáról. A Népszabadság szerint a pénz nem veszett el, de a hiányosságokat pótolni kell. Fontos, hogy a problémákat nem az EU könyvvizsgálói fedték fel, mert akkor a pénznek végleg búcsút lehetne inteni.