Aláírásgyűjtés a magánnyugdíjakért

2010. október 16. 11:25

A Stabilitás Pénztárszövetség aláírásokat gyűjt, illetve az Európa Tanácshoz fordul az állami kézbe vett magánnyugdíj-pénztári befizetések ügyében. Bába Julianna szerint a kormány tervei veszélyeztetik az aktív, adófizető állampolgárok időskori biztonságát.

2010. október 16. 11:25

 Bába Julianna, a Stabilitás Pénztárszövetség elnökségi tagja az Atv-nek elmondta: a kormány technikailag meg tudja oldani, hogy a magánnyugdíj-pénztári befizetéseknél nyilván tartsa a befizetett összeget, valamint a hozamot is.

A szakember szerint valós rizikót az jelenthet, hogy 14 hónap múlva tudnak-e rendeződni a pénztárak. Bába Julianna szerint a kormány havonta átlagosan 10000 forintot von el körülbelül 3 millió munkavállalótól. A Pénztárszövetség emiatt aláírásgyűjtésbe kezdett és az Európai Tanács elé viszi az ügyet. Fontolgatják népszavazás kezdeményezését is. A szakember leszögezte: a tervezett intézkedés rövidtávú fiskális célok érdekében teszi kockára minden 20 és 50 év közötti aktív adófizető jövőjét.

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lebowski71
2010. október 21. 15:40
Egyébként egyszerű a képlet. 1. ha az eddig befizetett pénzekre az állam rá tudja tenni a kezét akkor a pénztárak felszámolódnak tehát mész az államiba. 2. ha nem tudja az állam megszerezni akkor a. ha fennmarad a pénztár akkor a pénz elmegy a működési költségekre, egyebekre, tehát eltapsolódnak, mész az államiba b. tönkremegy a pénztár akkor esetleg a garancialapot szerzi meg az állam mész az államiba. Az inkább a gond, hogy ha már ki akarták nyírni ezt a rendszert akkor gyorsan kellett volna megtenni, mert ezzel a tétovázással időt hagytak arra, hogy a pénztárak amennyi lóvét csak tudnak kivonjanak a rendszerből. Szóval előrevetítem a pénz nagy része ugrott. Szerintem írjunk ki népszavazást arról, hogy a mostani egyenleget utalják át a tagoknak, azaz nekünk.
lebowski71
2010. október 21. 15:21
Marad az arany a kertben elásva változat eddig.
Igo-Vandar
2010. október 17. 10:41
12 éves önkéntes pénztári tagság után, átlagos befizetések mellett, 2008-2009-ben sikerült akkora negatívumot összehozni, hogy nemcsak a megelőző 10 év hozamát, hanem már a "tőkebefizetésemet" is fenyegette. A 2 milla feletti tőke befizetéssel 12 évnyi hozamként 85.000 Ft-ot tudtak volna kifizetni önkéntes ágon, mert az utolsó évben csak veszteséget könyveltek a számlámra - többet, mint a befizetésem volt ugyanebben az időszakban. Magánágon nem sokban különbözik a dolog, csak ott nem próbálom felvenni a hozamot 10 év után, ezért nem válik nyilvánvalóvá az egész, csak a nyugdíjkorhatár elérésekor. Hogy jobban jártál volna, ha a párna alatt gyűjtögeted a pénzed, legalább nem tartottál volna el ennyi herét belőle, már ez is tiszta nyereség - hogy adjunk a demagógiának is kicsit...
Igo-Vandar
2010. október 17. 10:19
Évi 360 milliárdból a működési költségek (átlagosan 5 %-kal kalkulálva) évi 18 mrd Ft-ot jelentenek. Ebből már lehet jó prémiumokat fizetni akkor is, ha nincs hozam (mi több, a hozam - vagyis a teljesítmény - mértékétől teljesen függetlenül és büntetlenül) vagy az negatív, mint 2008-2009-ben volt. A sírás tárgya tavaly az volt, hogy mekkorát buktak a pénztárak, egyesek szerint a tagság veszteségeit 10 év alatt lehet behozni. És biztos vagyok benne, hogy a bukták mellett is megvolt a prémium, míg befizetés hiányában nem lesz meg, mert a likviditási tartalékok csak évi fél százalékra rúgnak... Mellesleg - a magánpénztári befizetések csak a teljes nyugdíj legfeljebb 25 %-át fedezik. A háromnegyed részt ma is az állami finanszírozza (mert oda kerül befizetésre). Magyarul, arra jó a magánpénztári tagság, hogy a banki-biztosítói szférából kiszorult bankárok és brókerek hadát jól tartsuk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!