Az MSZP képviselői elhagyták az Országgyűlés üléstermét hétfőn, a nyugdíjpénztár-választás szabadságáról szóló javaslat vitája közben. Tóbiás József, a párt országgyűlési képviselője elmondta: a szocialisták nem asszisztálnak a magánnyugdíjpénztári tagok jövőjének feléléséhez, befizetéseik „einstandolásához”.
„Nem kívánunk részt venni ebben a színjátékban, nem leszünk bűntársaik” - mondta a politikus, majd frakciótársaival együtt kivonult az ülésteremből. Az MSZP-s honatyák a javaslat zárószavazásán sem jelentek meg.