Le kell adnia a Jobbik kifogásolt reklámfilmjét a Magyar Televíziónak (MTV) és a Magyar Rádiónak (MR) is - határozott hétfőn az OVB. A két közmédium felülvizsgálati kérelemmel fordult a Legfelsőbb Bírósághoz (LB), amelynek legkésőbb pénteken döntenie kell az ügyben.
Kállai Ernő, a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosa közölte, elviekben szerinte a közmédiumok és az OVB is törvényesen jártak el. Kállai szerint a jogorvoslati eljárás lehetőséget ad a Legfelsőbb Bíróságnak arra, hogy feloldja az ellentmondást a két hivatkozási alapként szolgáló szabályozás, a médiatörvény és a választójogi törvényi között.