Orbán Viktor annyira megdolgozik a sikerért, hogy az még a Le Figaro tudósítóját is elgondolkodtatta
A francia lap szerint a magyar miniszterelnök minden lehetőséget megragad.
A köztársasági elnök aláírta a médiát és hírközlést szabályozó jogszabályt, amely szerint új struktúrában működnek majd a közmédiumok. Orbán Viktor már ki is nevezte Szalai Annamáriát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság élére. Az LMP, a Jobbik és az MSZP is az Alkotmánybírósághoz fordul.
Aláírta Schmitt Pál a médiát és hírközlést szabályozó jogszabályt. A törvénycsomag kedden megjelent a Magyar Közlönyben. A törvény értelmében megszűnik a jelenlegi formájában a Nemzeti Hírközlési Hatóság és az Országos Rádió és Televízió Testület, összevonásukkal létrejön a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. A hatóság egy autonóm államigazgatási szerv, amely a frekvenciagazdálkodás és a hírközlés területén részt vesz a kormány politikájának végrehajtásában.
Szintén kedden jelent meg a Magyar Közlönyben, hogy Orbán Viktor miniszterelnök kinevezte Szalai Annamáriát a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének. Szalai Annamáriát augusztus 11-ei hatállyal, 9 évre nevezte ki a kormányfő.
Frissítés: Alkotmánybírósághoz fordul a köztársasági elnök által aláírt médiacsomag ügyében az LMP, a Jobbik és az MSZP is. Karácsony Gergely az ökopárt döntését azzal indokolta, hogy véleményük szerint a csomag sérti többi között az alkotmány 61., a sajtó- és véleményszabadságról szó paragrafusát.
Mandur László, az MSZP országgyűlési képviselője is sajnálja, hogy Schmitt aláírta a törvényt, és nem kért előzetes normakontrollt. Hozzátette: több alkotmánybírósági állásfoglalásra hivatkozva támadják meg a törvényt a testületnél, mert az veszélyezteti a sajtó szabadságát. Úgy vélekedett, a törvény elfogadásával a kormányzat direkt és indirekt módon is valós befolyást tud gyakorolni a közmédiumok és azok műsorpolitikájának irányítására. A Jobbik döntését Novák Előd azzal indokolta, hogy elvárták volna, hogy az államfő előzetes normakontrollt kérjen az Alkotmánybíróságtól. Novák szerint Schmitt az aláírással „pártcélokat szolgál”.