A parlament várhatóan 14 törvényt alkot, illetve módosít. Az Országgyűlés megválasztja a parlament új elnökét, a posztra a Fidesz Kövér Lászlót, a párt választmányi elnökét jelöli. Két alkotmánybírót is választanak a pártok által javasolt nyolc jogász közül. A Fidesz Bihari Mihályt és Stumpf Istvánt, a KDNP Dienes-Oehm Egont, az MSZP Mészár Rózát, a Jobbik Zétényi Zsoltot, az LMP pedig Tóth Mihályt, Lehoczkyné Kollonay Csillát és Bándi Gyulát jelölte.
Csütörtökön szavaz az Országgyűlés a kormány 29 pontos gazdasági akciótervének pénzügyi törvénycsomagjáról is; ezen belül a bankadóról és az állami vezetők fizetésének korlátozásáról. A képviselők az Országos Választási Bizottság tagjairól és a Független Rendészeti Panasztestület egy tagjáról is döntést hoznak. A rendkívüli ülésszak zárónapján várhatóan módosítják a sporttal összefüggő egyes törvényeket, az idei költségvetést, a kis- és középvállalkozások támogatásáról szóló törvényt, a Nemzeti Földalapról, illetve a közbeszerzésekről szóló törvényeket. Várhatóan határozat születik a nap végére a Nemzeti Összetartozás Napja (a trianoni évforduló) iskolai emléknappá nyilvánításáról, de dönthetnek a médiatörvényről is.
Határozat születik arról az alkotmánymódosításról, amely kimondaná, hogy a helyi bíróság hatáskörébe tartozó, törvény által meghatározott ügyben egyesbíróként a jövőben bírósági titkár is eljárhat; és lehetővé tennék, hogy a társadalmi igazságérzetet sértő, jó erkölcsbe ütköző juttatásokra külön mértékű adót állapítson meg a törvényhozás. Egy másik alkotmánymódosítás szerint pedig a Magyar Honvédség, a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjai nem lehetnének tagjai pártnak, politikai tevékenységet nem folytathatnak, és nem indulhatnának jelöltként választásokon a jogviszony megszűnését követő három évben. Az ülésén napirend előtt felszólal Orbán Viktor miniszterelnök. Az őszi, rendes plenáris ülésszak a tervek szerint szeptember 13-án kezdődik.