Jadranka Kosor kormányfő tavaly július óta vezeti a jobbközép koalíciót, továbbá ő a konzervatív Horvát Demokratikus Közösség elnöke. A budapesti megbeszélésen elsősorban a közlekedési és energetikai kapcsolatokról, valamint Horvátország európai uniós csatlakozásáról lesz majd szó.
Zágráb euroatlanti törekvéseit Budapest mindig támogatta: Horvátország NATO-csatlakozási okmányát a magyar parlament elsőként és teljes támogatással ratifikálta. Magyarország szorgalmazza Horvátország mielőbbi belépését az Európai Unióba, ráadásul a csatlakozási okmányt éppen a 2011-es magyar uniós elnökség idején írhatják alá.