Új, pusztító rakétát tesztelt Kijev
A Ruta rakéta sikeres tesztelése jelentős előrelépést jelenthet Ukrajna önálló fegyvergyártásában és az oroszokkal szemben védekezésben.
„Az ukrajnai háború az új világrendért folyó harcnak csak az egyik terepe. Oroszország győzelmi kényszerben van, mert nemcsak az ukrajnai, de a világrendért folytatott harc kimenete is a tét” – Mikor és hogyan kezdődhet az orosz „tavaszi hadjárat”? Mik az orosz stratégiai célok? Stier Gábor válaszol a Mandiner Világrend adásában.
***
„Anyagháború zajlik, és a mennyiség fog győzni” – vélekedik az Oroszország-szakértő, aki szerint a háború jelenlegi állása Moszkvának kedvez, csak a vágyvezérelt gondolkodás lát bele többet az ukrán esélyekbe, mint az reális lenne.
Stier Gábor úgy véli, az orosz hadsereg összeszedte magát, újratervezte a háborút, és készen áll, hogy stratégiai célját, a Donbasz teljes elfoglalását akár még februárban megvalósítsa.
Az újabb és újabb nyugati fegyverszállítások mögött az az indíték állhat, hogy az amerikaik látják, hogy rosszul áll a helyzet, ezért próbálják nehézfegyverzet küldésével megőrizni az ukrán eredményeket. „Nyugati szempontból – sajnos – nem az a lényeg, hogy Ukrajna mit tud elérni, hanem hogy Oroszország mennyire gyengül” – hangsúlyozza a szakértő, aki szerint emiatt akkor lehet igazi esélye a háború befejezésének valamilyen tűzszünettel, ha az Egyesült Államok úgy érzi, Oroszország az ő szempontjából már kellőképpen meggyengült, vagyis a Nyugat a háborúval a célját elérte.
Kompenzálhatja az orosz mennyiségi fölényt az ukrán / nyugati minőségi fegyverzet? Milyen orosz hadműveletek várhatóak 2023 kora tavaszán?
A műsor vendége: Stier Gábor külpolitikai újságíró, a moszkvater.com alapító főszerkesztője.
--
A beszélgetést itt nézheti meg:
--
Az adást az alábbi linken hallgathatja meg:
--