Megtörtént az egyeztetés a sportszövetségek vezetőivel – jelentős szigorítást jelentett be a belügyminiszter

Pósfai Gábor hangsúlyozta, kiemelt figyelemmel követik és támogatják az utánpótlás-nevelést.

Sportparkokra pályázhatnak az önkormányzatok: a mindennapos sportolásra kíván ösztönözni ezzel a kormány.
Az ingyenesen használható szabadtéri sportparkok létrehozásával a kormány a mindennapos sportolásra kíván ösztönözni. A programról Boros Anita helyettes államtitkár illetve Kósz Zoltán és Imre Géza olimpikonok beszéltek a kormany.hu-nak.