Nincs kegyelem: mostantól egyetlen nagy orosz költő nevét sem viselheti utca Kijevben
Átnevezték az orosz költőkről elnevezett utcákat az ukrán fővárosban.
Mintha kizárólag erről szólt volna az a szikrázó este. Hát nem.
„A zeneipar kisstílű, ám jóhiszemű ítészein azonban messze túlnőtt az, amit a balliberális sajtó kifaragott magának a világszínvonalú, minden elemében szinte hibátlannak mondható koncert kapcsán.
Nekiálltak ukránozni. Ennek okát abban találták meg, hogy a Guns N’ Roses egyik dalát, a Civil Wart ukrán zászlós, a háborús pusztítást ábrázoló háttérvideóval adták elő. Ebből aztán a derék balliberálisék jó nagy ricsajt csaphattak. Mintha kizárólag erről szólt volna az a szikrázó este. Hát nem. Volt harminc másik zeneszám. Azt meg, ugye, nem várhattuk az amerikai együttestől, hogy a háború szörnyűségéről szóló dalhoz japán, vietnámi, jugoszláv vagy iraki zászlót lobogtassanak.
Ezt persze nem is tehették volna. Mint ahogy a balos sugalmazásokkal ellentétben arról sem lehet szó, hogy a magyarok orra alá dörgölték volna ezzel az ukránozással azt, hogy mi nem segítjük a liberálisnak hazudott nyugati demokráciákhoz hasonló módon Ukrajnát. Mintha az egymillió ukrán menekült támogatása, a számlálhatatlan segély és a következetes békepártiság elhanyagolható tényező lenne. Nem, erről szó sem volt. Hiába tekergetik át a valóságot ezek az összevissza hazudozó orgánumok, a Guns N’ Roses fergeteges koncertje nem erről szólt. Inkább arról, hogy senkitől, a magyaroktól sem lehet elvenni a szabadságot, a szabadságvágyat, és hogy az igazság, a rock igazsága előbb-utóbb, évtizedek elteltével is mindenkit elérhet. Nálunk ugyanis mindenki szabadon azt mond, amit akar.”
Nyitókép: Alejandro MELENDEZ / AFP