Igen, Pressman, bennünket tényleg világok választanak el

2023. június 08. 12:14

Hála Istennek...

2023. június 08. 12:14
null
Bayer Zsolt
Bayer Zsolt
Bádog blog

„Igen, Pressman, bennünket tényleg világok választanak el egymástól. És ez maradjon is így. S ameddig el nem felejtem: mióta tudtátok, hogy az ukránok fel fogják robbantani az északi áramlatot? És segítettetek is nekik, vagy csak kussoltatok? Ti magatok is terroristák vagytok, vagy »csak« falaztok a terroristáknak? És nálatok aztán a kormány intézi a dezinformációs cunamit az ocsmány amerikai médiában, vagy »csak« a titkosszolgálatotok?

Világok... Hála Istennek...

 

Nyitókép: Facebook

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 105 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Julius68
2023. június 09. 19:57
USA tavaly felmondta Magyarországgal, a két ország között fennálló kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt. Az Egyesült Államok még Putyin Oroszországával sem mondta fel a kettős adóztatást elkerülő egyezményt. Ilyen problémákat kéne tisztázni egy nagykövetnek, sajnos ez a Pressman ehhez kevés.
kerekperec
2023. június 09. 00:57
bajer, ta hájas malac, te!
jánosbácsi
2023. június 08. 19:47
Mocskosszájú zsótika háborút indított az USA ellen. :D
világbéka
2023. június 08. 19:45
A Harris E. Green magyar gyökerekkel is rendelkező ügyvéd által vezetett amerikai cég furcsa körülmények között kapott lehetőséget a magyar állam képviseletére. Mire lealkudott 88 milliót, addigra az USA kormánya elengedte az egész tartozást, de az ügyvédi iroda így is megpróbálta megfizettetni sikerdíját a magyar állammal. A cég igyekezett 44 millió dollárt (mintegy 8 milliárd forintot) behajtani. Végül néhány tízezer dollár kifizetésével peren kívül megegyeztek tavaly nyáron a magyar külüggyel. A szerződés legfontosabb problémái a következők voltak: Az ügyvédi iroda úgy állapodott meg a magyar államadósság kétharmadának elengedéséről New York városával, hogy néhány nappal ezután az USA kormánya adómentesnek nyilvánította minden diplomáciai testület ingatlanát. Vagyis a nagy alku után néhány nappal kiderült, egyetlen centet sem tudna New York behajtani a magyar államtól. (A magyar állam végül felbontotta a szerződést az amerikai adósságelengedés hírére, Greenék ekkor bíróságon igyekeztek behajtani a sikerdíjukat. Mivel 88 millió dollárt alkudtak le, ezért 44 milliót követeltek.) A magyar állam 50 százalékos sikerdíjat ígért amerikai partnerének. Ez az Index kutatásai szerint szokatlanul magas hasonló üzletek esetén. Ha a szerződést kötő külügyesek esetleg tényleg nem tudtak arról, hogy az USA arra készül, hogy elengedje az ingatlanadót, arról biztosan tudniuk kellett, hogy a 121 milliós követelés jelentős része eleve behajthatatlan volt. A kifejezetten diplomáciai célra használt helyiségek után New York nem szedhetett volna ingatlanadót, legfeljebb az épületben lévő vendégszobák és egyéb irodák után. New York viszont az egész épületre számolta ki a 121 millió dollárt, mert az amerikai adóellenőröket nem engedték be a magyarok korábban a házba, így nem tudták felmérni, hogy mennyi az adóköteles négyzetméter belül. Ha tényleg alkudni akart a magyar kormány New Yorkkal, akkor előbb ezt kellett volna tisztázni, és nem 121 millióról indítani a licitet. https://index.hu/belfold/2011/02/16/nyomoznak_volt_kulugyesek_ellen_mr._green_miatt_is/
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!