Milliárdos üzenetet kaptak az amerikaiak – a választásra is hatással lehet
Felelősségteljeségről beszélt a JP Morgan vezetője.
Az orosz hadsereg lenéző gúnyolódásához hozzájárult az ukrán veszteségek alábecsülése.
„Oroszország még nem veszített el olyan csatát, amely során a harc mellett döntött. Azóta az orosz hadsereg Bahmutba vette be magát, ahol, mint a halál torkában, felfalt mindenkit, akit Kijev odaküldött, hogy kiszorítsa onnan. Egy ukrán parancsnok Bahmutban azt mondta, hogy »a mi életünket az övékre cserélő árfolyam az oroszoknak kedvez. Ha ez így megy tovább, elfogyhatunk«. Daniel Davis rámutatott, még ha Ukrajna el is indítana, és megnyerne egy ellentámadást, az áldozatok és a halálos áldozatok aránya akkor is olyan magas lenne, hogy azzal feláldoznák [az] utolsó megmaradt erőiket, amelyekkel offenzívákat vagy jövőbeli hadműveleteket tudnának végrehajtani.
Geoffrey Roberts hadtörténész nemrég egy interjúban úgy vélekedett, ha a háború még sokáig folytatódik, Ukrajna, mint állam összeomolhat«
Hill professzor 2022 novemberében úgy érvelt, amennyiben Zelenszkij kormánya hajlandó lett volna tárgyalni még áprilisban [2022], akkor a végső kimenetel valószínűleg jobb lett volna Ukrajna számára, mint ahogyan az ma vagy a jövőben valószínűleg lesz. Ez a prognózis még mindig áll.
Az ukrán hadsereg tehát a várakozások felett, az orosz hadsereg pedig a várakozások alatt teljesített. De a közelmúltban kiszivárgott és jegyzőkönyvbe vett nyilatkozatok arra utalnak, hogy szükség van egy frissített, őszintébb értékelésre. Oroszország nem csak az ukrán fegyveres erők ellen küzd. Egy olyan hadsereg ellen küzdenek, amelyet a NATO erőforrásai, kiképzése és tervezése komolyan felduzzasztott. És még így sem járnak rosszabbul, mint az amerikai hadsereg az elmúlt évtizedekben a sokkal kevésbé felszerelt, kiképzett és felkészült erőkkel szemben. Az orosz hadsereg lenéző gúnyolódásához hozzájárult az ukrán veszteségek alábecsülése, és az ukrán képességek túlbecsülése, valamint az orosz veszteségek és sérültek számának túlbecsülése, valamint az orosz képességek és eredmények alábecsülése.
Mind a magas rangú amerikai katonai vezetésnek, mind a nagy nyugati médiának el kell kezdenie elismernie az orosz hadsereget és képességeit olyannak – tanácsolja Ted Snider –, amilyen az valójában, ahelyett, amit a politikai érdekek által támasztott elbeszélések kínáltak.”
***
***
Nyitókép: STRINGER / ANADOLU AGENCY / ANADOLU AGENCY VIA AFP