Elárulta Pressman lehetséges utódja, mire számíthat Magyarország az új amerikai adminisztrációtól (Videó)
Bryan Leibet kérdezték az új amerikai irányról.
Fokozatos, apró ugrásokkal araszol ez az ember saját fasisztoid rendszerének történelmi legitimációja felé.
„Orbán a minap egy megnyitó ünnepségen kijelentette, hogy »Bizánc, Nagy Károly, Ottó, Napóleon, Hitler más-más alapokon, de mindegyik európai egységről álmodozott«. Ezzel beágyazta az európai történelem néhány leghíresebb uralkodójának sorába a Harmadik Birodalom diktátorát, a világtörténelem tömegmészárosát – olyan uralkodókhoz társítva ezzel, akiknek az égvilágon semmi közük nem volt hozzá.
Kétségtelen: »más-más alapokon« akár demokraták és gazemberek is ugyanarról álmodhatnak. Orbán pedig soha nem tesz még véletlenül sem olyan provokatív politikai állításokat, melyek első alkalommal, a puszta tényszerűségükkel is feltűnést ne keltenének. És nem akármiért. Rendre olyan kijelentések ezek, melyek elementáris veszélyérzetet váltanak ki minden demokratából. Ahogy egy másik állítás is, melyet szolgája, a frissen kinevezett vezérkari főnöke szájába adott arról, hogy amikor Hitler – tehát megint csak Hitler – megtámadta Lengyelországot, az európai államok ugyanúgy nem voltak hajlandók egy azonnali békekötésre, ahogy manapság Ukrajna orosz megtámadása esetén.
A kérdés tehát az: mi volt a Vezér és Miniszterelnök célja ezzel a két, szinte egy időben elhangzó, ugyanarra a méretes politikai gazemberre vonatkozó kijelentéssel? Mert az biztos, hogy egyáltalán nem véletlenül került elő mindkettőben Adolf Hitler politikája.
A válasz erre minden politológiai tankönyvben megtalálható. A közvélemény lassú beetetéséről van szó. És az euto-atlanti demokráciák tűrőképességének teszteléséről.
Fokozatos, apró ugrásokkal araszol ez az ember saját fasisztoid rendszerének történelmi legitimációja felé.
Most éppen azzal, hogy a hitleri nemzetiszocialista politikát összekapcsolja az európai egységgel, a második világháború kirobbantását pedig azzal, hogy azt meg lehetett volna akadályozni, ha a nyugati hatalmakban lett volna szándék a békére. Kevés ennyire aljas, s egyben nyilvánvaló politikai számítással találkozhatunk a történelemben.”
Fotó: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd