„Amikor azonban egy atomarzenállal rendelkező világhatalom legfelsőbb szintű politikai döntéshozói kevernek össze országokat, az ember arcára ráfagy a mosoly, és megakad a kézlegyintés. Kérdés például, hogy Joe Bidennek van-e bármi fogalma arról, hogy milyen háborúba és hova öntik számolatlanul a fegyvereket. Korábban ugyanis arról beszélt, hogy »Putyin körbeveheti tankokkal Kijevet, de soha nem fogja elnyerni az iráni nép szívét és lelkét«, ami valószínűleg igaz, csak azt nem tudjuk, mi köze van Kijevnek Iránhoz, amelyek – még Amerikából szemlélve is – meglehetős távolságban vannak egymástól.
Máskor meg éppen Irakkal keverte Ukrajnát, de ez sem csoda, nehéz lehet ilyen idősen lekövetni, hogy mikor és hol lövöldöznek éppen az amerikaiak. Aztán beszélt Biden az oroszok ellen hősiesen harcoló magyarokról is, de nem 1956, hanem a jelenlegi orosz–ukrán háború kapcsán. Őszintén reméljük, nem fogja ledobni Budapestre az atomot, hogy segítse az oroszok elleni harcunkat. Persze ha úgy dönt, hogy mégis, akkor legalább abban reménykedhetünk, hogy majd úgyis összekeveri Budapestet Bukaresttel.
Az Egyesült Államok képviselőházának 2022 előtti – szintén demokrata – elnöke méltó szellemi partnere Joe Bidennek. Nancy Pelosi 2022 februárjában egy sajtótájékoztatón nagyon érzékletesen – még térképre is hivatkozva – ismertette Magyarország nehéz helyzetét, amely – mint mondta – körül van véve Amerika ellenségeivel, Oroszországgal, Belorussziával és a Krím félszigettel. A félreértések elkerülése végett, őszintén remélem, valaki jelezte az elnök asszonynak, hogy Magyarországnak nincsenek a Krím félszigetig és Belorussziáig terjedő területi igényei (ha volnának, talán más ötleteink lennének).
Legutóbb pedig Linda Thomas-Greenfield, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete vádolta meg azzal Magyarországot, hogy itt holokauszt-emlékművet rongálnak meg vandálok. Amikor aztán kiderült, hogy az általa hivatkozott eset nem Magyarországon, hanem Svédországban történt, annyit sem sikerült kinyögni, hogy bocs.