„Akkumulátorgyár
Nem tudom, milyen környezeti hatásai lennének a debreceni akkumulátorgyárnak, nem olvastam el az összes ide vonatkozó dokumentumot. Abban viszont biztos vagyok, hogy azok sem tudják, akik most tiltakoznak ellene. Zöld pánikot gyakorlatilag bármilyen ipari termeléssel, akár egy pillecukorgyárral vagy palackozó üzemmel kapcsolatban is létre lehet hozni. Elég néhány rémhír, és sokakban máris gyilkos indulatok ébrednek, férfiak képesek idegen nőket megütni, ahogy például a debreceni közmeghallgatáson történt.
Attól tartok, eredményes lesz a népszavazásért folytatott aláírásgyűjtés a debreceni akkumulátorgyár ellen, és attól tartok, sikerül akkora pánikot kelteni az emberekben, hogy le is szavazzák a gyárat. A dolog lélektana ugyanis mindig az elutasításnak kedvez. Igent mondani felelősségvállalással jár, azt pedig az ember természetes módon kerülni igyekszik. Aki nemet mond, aki elutasít, arra nem nehezedik felelősség. Valójában persze igen, de olyan áttételesen, hogy azt az ember nem érzi tehernek.
Szóval lehet, hogy a Momentum, amelyik elbuktatta a budapesti olimpia pályázatát, most sikeresen beszáll majd a debreceni akkumulátorgyár elbuktatásába is, elbuktatva egyúttal néhány ezer ember leendő munkahelyét, Debrecennek évi néhány milliárd, az országnak évi néhány száz milliárd adóbevételét.
Azért aki csatlakozik hozzájuk, idézze emlékezetébe a német példát. A német zöldek sikeresen bezáratták az atomerőműveiket, és most, kormányon a német Zöld párttal, falvakat kell ledózerolniuk (igen, temetőket, templomokat is), hogy szénerőművekben égethessék el az onnan kitermelhető lignitet.
Thüringiában, Erfurter-Kreuzban tavaly pontosan ilyen akkumulátorgyárat épített ugyanaz a cég. Ott senki nem tiltakozott.”
Nyitókép: Murao Oszamu, a GS Yuasa elnök-vezérigazgatója és Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter megérkezik a japán anyacégű, akkumulátorok gyártásával foglalkozó GS Yuasa Magyarország Kft. gyárának ünnepélyes alapkőletételére Miskolc déli ipari parkjában 2018. március 28-án. MTI Fotó: Vajda János
Emlékezetes, múlt hét pénteken botrányba fulladt az a közmeghallgatás, amelyetmMagyarország történetének eddigi legnagyobb beruházásáról, a kínai akkumulátorgyártó óriásvállalat, a CATL fejlesztéséről tartottak Debrecenben. A hajdú-bihari vármegyeszékhelyen a tiltakozók környezetvédelmi okokra hivatkozva erőteljes kritikát fogalmaztak meg a beruházással szemben. Az ellenzéki sajtó és a politikusok közben sorra triumfáltak, arról írva, hogy a fideszes város polgárai lázadtak fel a kormány ellen.