Nő a feszültség Brüsszelben: Orbán után újabb politikus miatt remegnek a lábak
A Süddeutsche Zeitung kezdi visszasírni a régi szép időket.
Csupán arra vár, hogy valaki berúgja azt.
„Amikor többször is történelmi mélypontra zuhant a forint, amikor rekordméreteket ölt az infláció, amikor Magyarország termelékenysége az egyik legrosszabb az Európai Unióban, amikor a magyar diplomácia- és külpolitika közfelháborodás tárgya Európában és amikor romokban hever a közoktatás, akkor ugyan hogy lehet pont most az ellenzékről beszélni? Nos... Pontosan ezért.
(…)
Megszűntek a külső ellenségek, a belsők pedig olyan gyengék és súlytalanok, hogy újabb nagy ellenségképet gyártani belőlük inkább csak rontana az ügyükön. Bármilyen furcsa is ezt kimondani az áprilisi elsöprő Fidesz-győzelem után, most mégis olyan politikai bizonytalanság állt elő Magyarországon, amelyet nem kihasználni nagyobb bűn lehet egy ellenzéki szavazó szemében, mint a most előállt helyzet megteremtése.
A jelenlegi politikai környezetben minden egyes ellenzéki mandátumnak, minden alapszervezetnek, minden befektetett forintnak és minden közösségi médiás megjelenésnek aktívan a kormányváltásért kéne dolgoznia, felerősítenie az elégedetlen hangokat, gerjesztenie a kormányellenes hangulatot és eljuttatni az emberek fülébe, hogy bizony, nekik volt igazuk, Orbán Viktor pedig nem az a népi hős, akinek az emberek hitték őt. Sőt: talán sosem volt az.
Ezzel szemben az ellenzék részéről gyakorlatilag semmit nem hallani, vagy legalábbis még annál is kevesebbet, mint amennyit a kormány tesz a közeledő államcsőd kozmetikázására. Az ellenzéki politikusok már eddig is azzal ártottak a legtöbbet a magyar demokrácia reputációjának, hogy felvették a mandátumukat, egy ilyen helyzetben azonban megtartani azt, és ilyen szinten nem élni vele, végleg méltatlanná teszi őket arra.
(…)
Államférfiakra van szükség, változásra van szükség, rájuk van szükség! Minden olyan politikust, aki korábban a valódi versenyt elvesztette, a kompetencia- és hitelességi versenyt viszont megnyerte, most a hazája szólítja vissza a politikába. Ha akkor nem is, ma ezekkel a kvalitásokkal változást lehet elérni. A Nemzeti Együttműködés Rendszerének ajtajáról már lehulltak a lakatok: csupán arra vár, hogy valaki berúgja azt.”
Nyitókép: Facebook