Ha már déligyümölcs lesz az országból, ne legyen ilyen tessék-lássék

Különben úgy járnak, mint az olasz fasizmus, amire ránézett Göbbels doktor, és azt mormogta magában, hogy ez félmunka.

Kérdezem azokat a képviselőket, akik megszavazták ezt a törvényt, hogyan tudnak a szüleik és a gyerekeik szemébe nézni?

„Most, amikor megyünk bele a télbe, egyre hidegebb van és lesz; amikor egyre többen rettegnek a növekvő energiaszámláktól és az elszegényedéstől; amikor egyre többen készülnek arra, hogy a következő hónapokat sötét és fűtetlen lakásokban kell tölteniük; amikor az infláció és a drágulás megállíthatatlan; amikor egyre több honfitársunk szembesül azzal, hogy lassan a csirkefarhátat sem tudja megvenni – nos az Orbán kormány ekkor érezte elérkezettnek az időt arra a törvényalkotásra, amely lehetővé teszi, hogy az állam kiszálljon a rászorulók szociális ellátásából.
Ennek a törvénynek az elfogadása azt jelenti, hogy a parlament kormánypárti többsége a rászoruló, nehéz sorsú családokat, az elszegényedetteket, az időseket, betegeket, fogyatékos polgártársainkat kizárta a társadalomból, a nemzet közösségéből, és magukra hagyta őket. Kérdezem azokat a képviselőket, akik megszavazták ezt a törvényt, hogyan tudnak a szüleik és a gyerekeik szemébe nézni? Ha egyáltalán valakinek még a szemébe tudnak nézni…”
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd