Ha a celebbe szorult némi szégyenérzet, és ezért nem hajlandó felvenni ezt vagy azt a förtelmesebbnek szánt göncöt, a negédességnek vége szakad, a stylist rosszkedvű és elzárkózó lesz, s megjegyzi, hogy „ez nem profi”, meg hogy „ennek a kreatív producer nem fog örülni” – ez általában megoldja a helyzetet. Ekkor értik meg azok a celebek, akiknek van agyuk, hogy a kommunikációs elittől érdemtelenül kapott közismertségükért a méltóságukkal fizetnek. Nincs más választásuk, mint élvezni. Nincs más választásuk, mint elhinni, hogy ragyognak.
Lakatos Márk a stylingnak, mint szaktudásnak a komolyan vételét várja el tőlem ahelyett, hogy levenné már azt a sárga, céllövöldés napszemüveget, amilyenben mostanában a Majka papa is égeti magát. Ugyan ki vesz fel ilyen sz.rt? Lakatos Márk a jövőben is szeretne szakmaként hivatkozni arra, hogy sok pénzből a trendinek előadott rossz ízlésével ocsmány ruhákat vásárolgat, e szaktudásával sok pénzt keres, abból magának hasonlóan ocsmány ruhákat vásárolgat, aztán azokban parádézik, mint mesterségének címere és kirakata.
Lakatos Márk azon a Tóth Gabin kéri számon az érettségit, akinek a kultúrahiányosságán ő meg az úgynevezett szakmájának egyéb művelői évtizedes viszonylatban élősködnek. Különös, hogy sem az RTL-nél, sem a TV2–nél nem kérték Gabitól az érettségi bizonyítványának hiteles másolatát. Vajon miért nem? Nem arról van szó véletlenül, hogy
Lakatos Márknak meg a többi stylistnak kifejezetten az a munkakörülmény az ideális, ha egy nyolc általánost végzett, tapolcai prolilányt öltöztethetnek? Milyen nehéz dolguk lenne, ha a Gabinak ízlése és saját, autonóm stílusa volna?
Lakatos Márk és a többi stylist úgy hordozza körbe önmagát meg az úgynevezett szaktudását a kulturális térben, mint avantgárdot, csakhogy ennek a póznak soha nincs tartalma. Szemfényvesztésük abból a premisszából indul ki, hogy a celeb nem tud magától felöltözni, tehát az a celeb alkalmas a velük való professzionális együttműködésre, aki tényleg nem tud, vagy legalább nem hiszi el magáról, hogy tud.