Lemondott Orbán Balázs az MCC kuratóriumi elnöki posztjáról

Az elmúlt hat évben egy magánalapítványból nemzetközileg is ismert magyar nemzeti intézménnyé vált az MCC.

Orbánék közönyösen nézik végig, ahogy az idősek az egyre növekvő rezsi miatt szenvednek.

„Mióta mérik, még sosem volt ilyen magas a nyugdíjas infláció. Vagyis még sosem ért ennyire keveset a nyugdíjasok pénze.
Orbánék mégis közönyösen nézik végig, ahogy az idősek már nemcsak a tisztességes orvosi ellátás hiánya és az egyre növekvő rezsi miatt szenvednek, hanem azért is, mert a napi bevásárlás a létfenntartásért folytatott küzdelemmé vált. Kevés olyan felelőtlen kormány van, amelyik, ha baj van, épp azoktól vesz el, akiknek a legnagyobb segítségre lenne szükségük. Egy felelős kormány ugyanis gondoskodó, egy tisztességes kormány pedig ilyenkor ad és persze nem az oligarcháinak, hanem annak a sok tízezer nyugdíjasnak, akik egy ledolgozott élet után megérdemlik az emberhez méltó idős kort. Készülünk, hogy így legyen.”
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs