Még egy remek hely a harmadik világháború kirobbantására – igencsak forrósodik a helyzet az Északi-sarkon
Nukleáris elrettentés, flották és bombázók – ez az a hely, ahol a Nyugat igazán tarthat Oroszországtól, mutatjuk, miért!
A magyar az egyetlen kormány az EU-ban, amelyik szerint az Oroszország elleni szankciók károsak.
„Csak Orbán beszél orosz győzelemről
Orbánnak van még egy nagyon fontos érve az ukrán háborús erőfeszítések támogatása ellen, amit kizárólag ő mond a nyugati tábor vezetői közül: szerinte Oroszország meg fogja nyerni a háborút.
Pénteken így fogalmazott: »Tehát lassan szembe kell nézni azzal a realitással, hogy egyik oldalon van egy 138 milliós Oroszország, a másik oldalon pedig van egy harminc-egynéhánymilliós Ukrajna, amelyet ugyan az amerikaiak meg az angolok elég jól fölszereltek fegyverzettel, (...) de lassan azért a katonai realitások érvényre jutnak. Most még nem beszéltük meg azt, hogy mi lesz abban az esetben, hogyha az ukrán front összeomlik, tehát ez a kifejezés még nem hangzott el, de az a kifejezés, hogy a helyzet egyre rosszabb, hogy naponta száz-ezer katonát veszít Ukrajna, (...) szóval nagyon súlyos a helyzet. Én úgy jöttem haza, hogy egyfolytában égett a piros lámpa a fejemben, és hallottam a vészcsengőt. Tehát ez a front, ami most, ha kimondja ezeknek a városoknak a nevét, ahol a front most húzódik, úgy tűnik, hogy nagyon messze van. (...) de hogyha gyorsan változik a katonai helyzet, amire minden esély megvan, akkor egyre inkább olyan városok nevét fogjuk majd hallani, amiket már ismerünk. Mert a háborús zóna sokkal gyorsabban közeledik majd Magyarországhoz, mint amire egyébként ma, fölteszem, a rádióhallgatók nagy része gondol.«
Vagyis szemben az újabb fegyverszállítások mellett elköteleződő nyugati vezetőkkel, Orbán várakozásai szerint az ukrán ellenállás egész gyorsan összeomolhat. Egyszerűen azért, mert az oroszok többen vannak. Orbán nem azt mondja, hogy ez jó, hanem hogy ez a realitás, és a Nyugat nem tudja az ukránokkal megnyeretni ezt a háborút. (Az persze részben politikai és kommunikációs kérdés is lehet, hogy melyik oldal mit nevez majd győzelemnek, amennyiben nem valamelyik fél totális vereségével végződne a háború.)
Közben a nyugati vezetők folyamatosan arról beszélnek, hogy nem szabad megengedni, hogy Ukrajna veszítsen. Egy Macront Kijevbe kísérő francia diplomata például így fogalmazott az ukrán fővárosban: »Mi Zelenszkijt a teljes győzelemig támogatjuk, Ukrajna teljes területi integritásának visszaállításában, beleértve mindent, amit az oroszok elfoglaltak, így a Krímet is.« Joe Biden március végi lengyelországi látogatásán pedig egészen érzelmesen fogalmazott az ukránok szükségszerű győzelméről: »Egy birodalom újjáépítésén ügyködő diktátor soha nem fogja eltörölni egy nép szabadságszeretetét. A brutalitás soha nem fogja letörni az akaratot, hogy szabadok legyenek. Ukrajnát soha nem győzi le Oroszország, mert a szabad emberek nem hajlandók a reménytelenségben és a sötétségben élni.«”
Nyitókép: MTI/Benko Vivien Che