Most az a vicces helyzet állt elő, hogy Orbán vagy bevallja az Európai Bizottságnak, hogy nincs veszélyben az energiaellátás Magyarországon, ezért nem tart igényt a szomszédos EU-országokat segítségére, de akkor elismeri, hogy hazudott, és a rezsicsökkentés indoka hamis: azt nem »energia-veszélyhelyzet« idézte elő. Vagy folytatja a hazudozást, hogy »energia-veszélyhelyzet« van, de akkor bizonyítania kell, hogy veszélybe került az ellátás (ezt nem tudja), és nyilatkoznia kell az uniós segélyről, amit nyilván megtagadnak, ha nincs veszélyben az ellátás.
Olyan nincs, hogy az ellátás nincs veszélyben, viszont mégis »energia-veszélyhelyzet« van, mert a kettő kizárja egymást, az »energia-veszélyhelyzet« definícója az, ha veszélyben az ellátás. Ezért az Amerikai Népszava által írt megfejtés igaz: nem »energia-veszélyhelyzet« van, hanem »NER-veszélyhelyzet«, gazdasági csődhelyzet, amit Orbán idézett elő, ezért mindenhonnan próbálnak pénzt keríteni, és ezért akarják a rezsicsökkentést is megszüntetni.”
Nyitókép: Facebook