Lehet-e rendszerszintű csalás az amerikai elnökválasztáson? – Amerika választ
Az előzetes előrejelzések fej fej melletti állás mutatnak, de mégis mi lehet a döntő a végén? Az elnökválasztás után ketté szakadhat az amerikai társadalom?
A magyar kormány álláspontja a menekültek kérdésében pedig teljes mértékben következetes.
„A 2015-ös krízist a kerítéssel zárták le, és visszafordítottak szinte mindenkit Szerbia felé egy, a harmadik biztonságos ország elv szerint. Az Európai Bíróság határozata után megszüntették a tranzitzónákat, a menedékkérelmek beadását pedig kiszervezték a belgrádi és a kijevi nagykövetségre... Most a háború miatt 180 fokos fordulat jött, minden menekültet befogadunk.
Szó sincs itt semmilyen fordulatról, a magyar kormány álláspontja teljes mértékben következetes. Az első biztonságos ország eléréséig számítanak menekültnek az emberek. Ezt az álláspontot vallotta 2015-ben és most is.
Ezek szerint az Európai Bíróság sem értette ezt a magyar »disztinkciót«.
Igen, ezek szerint nem értette meg. Most a menekültügy kezelését az uniós biztos, a Bizottság alelnöke is dicsérte, amikor a határnál tett látogatást. A kormány jól kezelte a járvány összetett kérdését és most ezt a szörnyű háborús helyzetet is. Az eddigi válságok kezelésének eredménye, valamint az ezek révén megszerzett tapasztalatok egyértelműsítik számomra, hogy mekkora szerencsénk van nekünk magyaroknak, hogy egy ilyen tragikus háborús helyzetben Orbán van a kormányrúdnál.
A miniszterelnök Beregsuránynál kimondta, sikertelennek bizonyultak a »békemissziók«. Szomszéd ország vagyunk, százezernél magasabb számú magyar kisebbség él Kárpátalján...
Igen, sajnos ez a helyzet. Sem a magyar miniszterelnök, sem a francia köztársasági elnök, sem a német kancellár nem volt képes meggyőzni és megállítani az orosz vezetést. Ugyanakkor a 2014-es konfliktusok óta világosan látszik, hogy a kormányzat igyekezett minden lehetséges forgatókönyvet kidolgozni, külpolitikai katonapolitikai, menekültügyi, oktatási és egészségügyi vonatkozásban. Mindezeknél egységesen és elsődlegesen vették figyelembe a magyar állampolgárok érdekeit, éljenek azok a határainkon innen vagy túl.
Milyen árat kell fizetni Orbán Viktor miniszterelnöknek a 13 éves Putyin »barátságért«?
Erre a történelem adja meg a helyes választ. Magyarországot geopolitikai helyzete kulturálisan a nyugathoz kötötte az elmúlt ezer évben, de gazdasági és hatalmi kapcsolatai révén akkor tudott jól és függetlenül működni, amikor a realitásokat figyelembe véve éppúgy figyelt Nyugat-Európára, mint az orosz vagy az ottomán birodalomra.”
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt