Háttérhatalmak, alkotmányos válság, fogyatkozó magyarok, államcsőd. Nem könnyű mindezt megemészteni. Mi történik, ha például marad a Fidesz-kormány, és megyünk tovább ugyanezen az úton?
Ha nem jutunk be a parlamentbe, akkor az embereknek maradnak a barikádok, mert elkerülhetetlennek látom a gazdasági, politikai, elvi katasztrófát. Nem is kellek majd hozzá, mint 2006-ban. Én ebben biztos vagyok.
Ha viszont bent vagyunk a parlamentben, akkor mandátumkiosztásnál egyik félnek sem lesz kényelmes többsége, és mi lehetünk a tisztességes kontroll vagy a mérleg nyelve. Ha így alakul, akkor bizonyos kérdésekben fékezni tudjuk a Fideszt vagy a balliberálisokat.