„Egymást érve keringenek azok a hírek a hatalmas média-univerzumban, melyek arról számolnak be, hogy a baloldali összefogás lassan szénné égő üstököse, Márki-Zay Péter folyamatosan a 2010 előtti balliberális politikai garnitúra meghatározó alakjaival egyeztet, vagy nevezi ki őket vágyott kormánya különböző kulcspozícióiba. Legutóbb a Bajnai Gordon baloldali ex-kormányfővel való londoni egyeztetése kavart némi port.
Mi már ilyeneken meg sem lepődünk, mert akinek ennyi nyilvánvaló jelből nem válik világossá, hogy egy esetlegesen hatalomra jutó Márki-Zay kormány gyakorlatilag egyet jelentene a kommunista utódpártok és a szélsőliberálisok hatalomba való visszakapaszkodásával, azzal már tényleg nem lehet mit kezdeni. De nem is ez a legzavaróbb, ugyanis a jelenleg érvényben lévő demokráciaértelmezés szerint – sajnos – kommunista utódpártok és nemzetellenes szélsőliberálisok is a politikai élet részei lehetnek, így ha a többség őket akarja, hát lelkük rajta. (Aztán persze, majd lehet bánkódni.)