„»Semmit se bízzatok a véletlenre!«. Ez volt Kelemen Hunor RMDSZ elnök Fidesz kongresszuson elmondott beszédének legfőbb üzenete és egyben a határon túl élő magyar közösségekhez intézett kérése a jövő évi választásokra vonatkozóan. Olyan időket élünk, amikor egyértelmű, hogy a hatalmat bármi áron megszerezni akaró baloldal semmilyen aljasságtól és képmutatásról nem riad vissza, ha szavazatszerzésről van szó. A szavazatokért még az oly sokszor kiközösített, megalázott, lenézett és bűnbaknak kikiáltott külhoniakat is hajlandóak lennének »keblükre ölelni«. Legalábbis addig, amíg kicsalják a szavazataikat.
Ebben a megközelítésben is rendkívül fontos a meghatározó határon túli magyar vezetők Orbán-kormány melletti kiállása. Ők és a mögöttük álló milliók látják és érzik leginkább, hogy mit is jelent számukra a mostani nemzeti, konzervatív és keresztény politika. 2010 után paradigmaváltás következett be a nemzetpolitikában is. Ennek legfőbb célja a nemzeti szolidaritás és az egymásért való felelősségvállalás jegyében erős magyar közösségeket építeni Kárpát-medence szerte, míg eszközei a könnyített állampolgárság megszerzésének biztosítása, valamint az intézményépítés.