„Ma pont írt rólam valaki egy egyházi lapban, hogy az a baj velem, hogy dühös vagyok és felesleges volt követ dobnom a katolikus egyház állóvízébe, mert úgy sem érek el ezzel semmit. Na, hát eddig is volt okom arra, hogy mérges legyek, de most aztán tényleg nagyon felhúztam magam. Hogy miért?
A 42. áldozat egy olyan elkövetőről beszélt, akiről kb. 2 hónappal ezelőtt egy másik áldozat is mesélt nekem. Az illető szerzetespap tanár egyrészt verbális agresszor, aki a rendi gimnáziumban rendszeresen megszégyenítette, verbálisan bántalmazta, megalázta a diákokat. Ordított velük, mint egy eszelős őrült. Egyeseket pedig azzal alázott meg, hogy az egész osztály előtt járatta le őket, vagy elkülönített egyeseket a többiektől, külön ültetve őket a szégyenpadba és senkinek nem szabadott beszélgetnie velük. A többi gyerek persze annak örült, hogy nem ő ül a megszégyenítettek padjában.