Először is, Fekete-Győr hibázott akkor, amikor elindult az előválasztáson.
Amikor elhatározták az ellenzéki pártok, hogy összecsapnak egymással, a Momentum egy ideig civil, pontosabban a napi politikától távolabb álló, nem túlzottan elkötelezett, nagy tekintélyű, ismert, de nem elkoptatott – ahogy ők gyakran szeretnek fogalmazni – arcról és elsősorban gazdasági szakemberről gondolkodtak, amikor a miniszterelnök-jelölt személye került szóba. Ám nem volt egyszerű megtalálni az ideális alanyt, és ahogy telt-múlt az idő, egyre többször tették fel a kérdést a párton belül, hogy „András, de hát miért nem vállalod te?!”
Ha momentumos, csak Fekete-Győr
Az ugyanis nem volt kérdés, hogy amennyiben mégis a Momentum soraiból kerül ki a jelölt, az csak az elnökük lehet (legfeljebb még Donáth Anna került szóba, de ezt az ötletet gyorsan elvetették). Addig ugyanis – a kezdetektől, azaz a Nolimpia kampánytól – viszonylag sikeresen vezette a pártot, leszámítva a 2018-as parlamenti választást, amikor nem sikerült bekerülniük az Országgyűlésbe. De akkor még megmagyarázhatták a bizonyítványt, hogy nagyon újak voltak még a porondon, van idejük a fejlődésre. Így is lett, az egy évvel később, az európai voksoláson már
komoly sikert értek el a két megszerzett mandátummal.
Ez év elejére azután Fekete-Győrben is megérlelődött a döntés, hogy miért ne lehetne ő miniszterelnök-jelölt, s nagyon korán, már február közepén ringbe szállt. Érdemes visszaidézni, hogy a párttársai, a vele szimpatizálók mivel érveltek mellette az indulását bejelentő online eseményen.
Cseh Katalin úgy fogalmazott: „Európában azt látom, hogy egy óriási változás van a politikában: egyre kevésbé vezetik az országokat idősödő úriemberek. A finn miniszterelnök 34 évesen, az osztrák kancellár 31 évesen került országa élére. … Fekete-Győr András az az ember, aki nem ismer lehetetlent. Éppen ilyen emberre van szükségünk. Nemcsak nekünk: hanem Magyarországnak.”
A közösségépítő, aki képes keményen dolgozni
A másik EP-képviselő, Donáth Anna azt mondta: „Számomra van valaki, aki nélkül ma biztos nem lenne hangja az új politikai generációnak: ő Fekete-Győr András … képes volt arra, hogy közösséggé formálja azokat a bal- és jobboldaliakat, konzervatívokat és liberálisokat, akik egy közös célban hisznek. És képes lesz arra is, hogy a politikai szekértáborokon átlépve összehozzon mindenkit, akik hisznek egy új Magyarország, egy jobb Magyarország víziójában.”