„Olvasom Pogátsa Zoltán interjúját, és igazán érdekesnek találom. Merthogy az európai magyar politika mibenlétét illetően nagyon hasonlókat gondolok magam is.
Ezt mondja:
»Az Európai Unión belül is sokkal nagyobb mozgástere van egy országnak, mint amit a magyar 'baloldal' feltételezhet. Tehát az a típusú hozzáállás, hogy amit az Unió mond, azt mind meg kell csinálni és nekünk semmi lehetőségünk nincs, az hatalmas tévedés. Az, hogy Orbán mennyire erősen képes az érdekérvényesítésre, jól mutatja, hogy óriási mozgástér van az EU-val szemben, ha az ember akarja. Nyilván nem ebben a stílusban, de nem igaz az, hogy Brüsszel túlerőben lenne egy tagállammal szemben.«