„Miután egy nagy nehezen megkapott szerződésből kiderült, hogy fejenként hetvenezret fizet egy kávészünetért, most már nyíltan megtagadja a 17 milliárdos EU-s projekt részleteiről a felvilágosítást. A hatalmas összeg egy kis részletéről van szó, egy »nyamvadt« 9 milliós tételről.
Ami feltűnt, az az, hogy 1) a szerződő kft-nek nincs nyoma a neten 2) gondosan kitakarták annak a személynek a nevét, aki szakértőként segít ebben a kamugyanús tanulmányban 3) a szerződés témája egy nagy katyvasz, bullshit a »mammográfiás asszisztensek igényfelméréséről«. Ha nem hiszi, itt elolvashatja:
https://szures.nnk.gov.hu/portal/pfile/file?path=/Tartalmak/Lakossagi-informaciok/Rolunk/Kozerdeku-informaciok/Szerzodesek/Szerzodes_igenyfelmero_Gecko-Stat
Ezért kértem tőle a megírt tanulmányokat és a kitakart személy nevét. Azt, hogy a nevet miért nem mondja el, meg sem indokolja, a tanulmányok kiadását pedig az infotörvény egyik gyalázatos kiskapujára hivatkozva rejti el: szerinte ezek a tanulmányok »későbbi döntést alapoznak meg«, ezért nem köteles ezeket kiadni…
Ez számomra többszörösen fáj. Egyrészt jól mutatja, hogy a 17 milliárdos projekttel nagy baj van (persze, ezt már eddig is tudtuk, ha máskor nem, a hetvenezres kávénál).
https://korrupcioinfo.hu/nyunyoka-kaveja/
Másrészt felidézi bennem a trafik csalást. Az »infotörvényt«, amit »info-visszatartási törvénynek« nevezhetnék, a trafik botrány hatására eszkábálták. Azért került bele a »döntéselőkészítő« adatok titkossága, hogy ne kelljen kiadni a trafikpályázatokat, így ne lehessen lebuktatni, hogy sokszor szóról szóra megegyező pályázatok közül a fideszes maximális, a nem fideszes minimális pontszámot kapott.
Müllerék 17 milliárdos projektjét ennek ellenére nem engedem el, a 70 ezres kávészünet mellett már eddig is nagyon sok projektrészlettel volt gond. Ha ugyanis ezek a »kisebb« részletek ennyire problémásak, akkor feltételezhető, hogy a többi beszerzés is hasonlóan működik. Várok még néhány adatot -hátha-, majd az eddigiek alapján is írok feljelentést és az OLAF-hoz fordulok.