„Dicsérni és nem temetni jöttem Európát, az európai együttműködést. Magyarország a hazánk, Európa az otthonunk. Magyarok vagyunk és európaiak. És ez így is fog maradni. És mert Európa népeit több köti össze, mint ami elválasztja, mert hogy a békét, a fennmaradást csak közösen garantálhatjuk, érhetjük el, ezért nincs történelmileg sikerrel kecsegtető alternatívája az európai együttműködésnek. Magyarország is csak egy sikeres Európa részeként őrizheti meg önmagát sikeres nemzetként. Ezért vagyunk hazafiak és Európa-pártiak egyszerre. Ezért a legeurópaibb párt a Demokratikus Koalíció. Ezért dolgozunk az Európai Egyesült Államokért.
Az Európai Egyesült Államok nem az USA-t másolja. Nem is teheti. Mert mások a gyökereink, mert önálló nemzetállamok együttműködéséről beszélünk, és mert a nemzeti önállóság meg fog maradni. Ez nem kétséges. De igen, kívánunk erős Európai Parlamentet, erős felelős, elszámoltatható európai kormányt, világosan meghatározott hatásköröket, nyilvánosságot, ellenőrizhetőséget.