Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!
A magdeburgi mészárlás is megerősíti ezt.
Azt az államot, amely így működik, pártállamnak nevezzük. És biztosan nem jogállamnak.
„Íme, Orbán Viktor levele Manfred Webernek, az Európai Néppárt frakcióvezetőjének arról, hogy a Fidesz kilép a frakciójukból. A Néppárt és a Fidesz közötti viszony elmérgesedésének fő oka, hogy az előbbi szerint komoly gondok vannak a magyarországi jogállamisággal, az utóbbi szerint meg nem. Na, most a jogállamnak valóban baromi sok féle meghatározása lehet, és az is igaz, hogy Brüsszelben évről évre jobban tolódik el a definíció a dogmatikus balos/liberális irányba.
Bonyolult kérdés ez, amely könnyen zavarba ejtheti az egyszeri választópolgárt. Még jó, hogy ma a kormányfő végleg tisztába tette ezt a kérdést. Ha ugyanis eddig nem tudtad eldönteni, kinek van igaza, elég egy pillantást vetned a levél fejlécére: Orbán Viktor egy nemzetközi szervezetben Magyarország miniszterelnökeként jelenti be, hogy a pártja mit tesz. Persze, ő a Fidesz elnöke is, ebben nincsen semmi rendkívüli, világszerte egy csomó politikus tölt be vezető állami és párttisztségeket egyszerre. A személy lehet azonos, de a pozíciót mindig szigorúan kettéválasztják: nem szólalnak meg a pártjuk nevében állami vezetőként, és fordítva.
Mert főszabály szerint azt a pártot, ahol ez megtörténhet, állampártnak, azt az államot, amely így működik, pártállamnak nevezzük. És biztosan nem jogállamnak”.