Facebook: a sérthetetlenség vége

2021. január 18. 12:17

Mark Zuckerberg az obszcén mértékű gazdagságát a szabályozatlanságnak és a számonkérhetetlenségnek köszönheti.

2021. január 18. 12:17
Puzsér Róbert
Puzsér Róbert
Hírklikk

„2015-ben Illinois államban indult csoportos per a Facebookkal szemben, mert az nem tartotta tiszteletben az államnak a felhasználók személyiségi jogait szavatoló törvényeit. Hat év alatt született meg az ítélet, mely szerint a cég hatszázötvenmillió dollárt köteles fizetni az időközben egymillió hétszázezresre duzzadt perközösségnek.

Nincs itt semmi félreértés: a Facebook pénzt fizet a felhasználóinak. Nocsak! Pedig magáncég. Pedig mindenkinek volt alkalma a regisztráció előtt heteken át tanulmányozni a szerződését. Pedig mindannyian beikszelték, hogy elfogadják a felhasználási feltételeket. Úgy tűnik, mégis vannak bizonyos szabályok, amelyeket Mark Zuckerbergnek be kell tartania. Ezek az úgynevezett törvények.

Már csak az a kérdés, hogy Illinois állam polgárain kívül hány felhasználónak jár még a jogállam védelme, mert ha csak hatszázötvenmillió dolláronként elkezdődne a Facebook jogsértéseinek, önkényeskedéseinek és átfogó társadalmi felelőtlenségének számbavétele, hamar kiderülne, hogy a törvények felett szárnyaló cég elképesztő üzleti sikerét, Mark Zuckerberg pedig az obszcén mértékű gazdagságát nem is annyira az innovációnak meg a kemény munkának, sokkal inkább a szabályozatlanságnak és a számonkérhetetlenségnek köszönheti.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jose
2021. január 18. 18:03
Abszolúte egyetértek. Köszi Robi, te vagy az én eNberem. Ezt mondom már egy éve: meg kell rendszabályozni a social-barmokat. De durván. NEM nyúlhatnak a tartalmakhoz. Nem az ő dolguk. Hiába magáncégek. ENNYI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Box Hill
2021. január 18. 15:45
A "tall poppy" tipikus példája ez a Cukor-hegy, akit le szoktak vágni az angolul beszélők: cut down to size.
zrx8
2021. január 18. 15:12
Banyari Hisztinának lenne egy jó jelzős szerkezete Zuckra meg úgy általában a fécesz mögött álló gazdasági körökre..
Vakfolt
2021. január 18. 12:56
Volt ott egy kis tőzsdei csalás is, de a legnagyobb üzlet a felhasználók adataival való seftelés. Ettől még mindig sérthetetlen. 6 év? Akkor volt új az i7, most meg i9 van. Hat év alatt ennyi kiadás.. simán belefér.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!