„ EliszoMM mindenem, nem hagyok meg egy fillért sem...”

2021. január 10. 12:10

Az ISZOMM „bölcsei” úgy gondolták, hogy nem tűrik tovább a szociális partnerek eddig eredménytelen béralkuját.

2021. január 10. 12:10
Hírklikk

Az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom (ISZOMM) elképesztőnek tartja, hogy a munkavállalók, a munkaadók és a kormány képviselőinek trojkája a mai napi nem tudott megállapodni a 2021-es minimálbérben. Az említettek jelenleg folytatott vitája valójában pitiáner huzakodás 1-2 ezer forinton. A vírusválság ugyanis nem a bérek szinten tartását, esetleg csekélyke javítását, hanem drasztikus emelését indokolja, nyilván a közterhek fajlagos csökkentésével egyidejűleg. Az Igen Szolidaritás a minimálbér azonnali megduplázását indítványozza, s országgyűlési képviselője, Székely Sándor határozati javaslatot fog benyújtani, amelyben az országgyűlés felhívná a kormányt a minimálbér bruttó 300.000 forintban való meghatározására. (MTI-OS – 2020. január 6. – ISZOMM)

A nyugati kereszténységben január 6. vízkereszt, avagy a háromkirályok, másképpen a napkeleti bölcsek jeles napja, a katolikus egyház egyik legfontosabb ünnepe. Az ISZOMM „bölcsei” úgy gondolták, hogy nem tűrik tovább a szociális partnerek (munkaadók, munkavállalók) eddig eredménytelen béralkuját, kézbe veszik az ügyet, és egyetlen parlamenti képviselőjük segítségével frappánsan megoldják a problémát. A közeli múltban létrejött – szinte mérhetetlen nagyságú – párt úgy gondolja, hogy nem a társadalmi párbeszéd keretein belül kell megállapodni a két legkisebb kötelező bértarifa nagyságáról, hanem azt csak egyszerűen el kell rendelni. Aztán lesz, ami lesz.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Itt a történet vége, Zelenszkijt kivezethetik: ez lehet a legfontosabb tulajdonsága Ukrajna új vezetőjének

Itt a történet vége, Zelenszkijt kivezethetik: ez lehet a legfontosabb tulajdonsága Ukrajna új vezetőjének
Tovább a cikkhezchevron

Elszántságuk és merészségük határtalan, matematikai tudásuk azonban rendkívül korlátos.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 26 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2021. január 11. 07:21
DÁVID ELFFTÁRS MAGYARÁZZA A TALMUDOT, HIRRDETI A GYURRCSÁNYI ELVTÁRSS ÁLTAL "MÁRVÁNYBA VÉSETT" IGÉÉKET!!!! MÉG AZ SEM ZAVARJA ŐTET, HOGY Ő EGY BURZSUJJ! BAGOJJJMONGYA A VEREBEKNEK, HO" NAGY- FELLLYŰEK....HE-HE-HEHH!!!
Válasz erre
0
0
zakar zoltán béla
2021. január 10. 16:11
vcxxcvvcxxcv
Válasz erre
1
4
lemez
2021. január 10. 15:41
Mikor Orbán a bankokat megadóztatta,el volt ájulva,hogy tónkremennek,kimennek az országból,nem birják el.Minden év elején a bértárgyalások során megjelent az atv-ben,nem lehet akkora minimálbér emelés ,amit a kormány akar,mert a multik nem birják el.Elmész te a bószme ótvaras picsájába,nyalni.Undoritó kópónyegforgató.
Válasz erre
11
0
tóth mária
2021. január 10. 15:31
Üssétek egymást, jó a műsor. Csak keményebben.
Válasz erre
4
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!