Nemzeti konzultáció: arról lehet dönteni, hogyan tovább a magyar gazdaságban
A Fidesz mindenkit arra kér, hogy töltse ki a nemzeti konzultációt.
Egy rádióműsorban a betelefonáló narratívájába helyezkedve az azonosító nélküli, símaszkban, ártatlanokat bántalmazó rendőröket kezdte sajnáltatni.
„Habár Bolgár György régóta az újságírói hivatás közismert művelője és sok díjazásban is részesült, számos esetben mégis kérdések merültek fel a szakmai integritásával kapcsolatban. A »Beszéljük meg!« illetve később »Megbeszéljük« című betelefonálós műsorával kapcsolatban például sokan elfogultsággal vádolták, a műfaj sajátossága ugyanis, hogy az adást felhívó hallgatók sokszor szélsőséges nézeteknek adnak hangot. Bolgár egy darabig sikeresen védekezett azzal az érveléssel, hogy ezek a tartalmak nem az ő véleményét fejezik ki és ő csak meghallgatja a telefonálókat, de aztán látványosan belebukott egy nagy vihart kavaró ügybe, amikor a 2006-os rendőri túlkapások kapcsán a műsorában két ártatlan áldozat helyzetét relativizálta és személyüket alaptalanul vádolta egy betelefonáló. Bolgár György névtelen hallgatója azt állította a két testvérről, hogy fradista, bűnöző múltú, jobboldali „kődobálós” huligánok, a műsorvezető pedig az állítások súlyosságával és teljes megalapozatlanságával mit sem törődve nem hívta fel a nézők figyelmét a lehetséges téves tényállásokra és az elhangzott állítások vélemény jellegére, csupán a betelefonáló narratívájába helyezkedve az azonosító nélküli, símaszkban, ártatlanokat bántalmazó rendőröket kezdte sajnáltatni.
Kruchina Károly és Vince ügyéről az Index újságírója Bodoky Tamás tudósított, amelyben részletes bizonyítja a műsorban elhangzottak ellentétét és arról is beszámol, hogy Bolgár nem adta meg a titokzatos betelefonálója számát, de a beszélgetésüket követően az illető magánszámról felhívta az indexes Bodoky-t és mint »penetráns modorú, ám rutinos nyilatkozó« más hazugságokkal is megpróbálta félrevezetni az újságírót. Az esetről végül az Országos Rádió és Televízió Testület panaszbizottsága is megállapította, hogy a műsorvezető nem bizonyított tényállításokat vett helyeslően tudomásul, és nem fogalmazott meg velük kapcsolatban kételyeket. Ezt követően az adatvédelmi biztos is elmarasztalta a rádiót, mert ráadásul a törvényben előírt határidőn belül sem adott helyreigazítást. Az ügyben indított rágalmazási perben végül 2010-ben a bíróság kétmillió forint kártérítésre kötelezte a műsorvezetőt és a kereskedelmi rádiót.”