Lázár János: Magyarország kormánya a legnagyobb alföldi vasútépítési fejlesztésre készül
A Fidesz az egyetlen olyan politikai közösség, amely az Alföld fejlesztését fontosnak tartotta az elmúlt harminc évben – mutatott rá a miniszter.
Haladéktalanul változtatni kellene.
„Azt is megtudhattuk a múlt hétfői miniszterelnöki »bejelentésből«, hogy december 21-én dől el, szabad-e majd közösen karácsonyozni. Már kinevetni sem érdemes, hogy a kormány azt gondolja: rendben van egy négynapos ünnep+hétvége előtt mindössze három nappal kihirdetni a szabályokat. Azt viszont fontos leszögezni, hogy ezzel a kormány egy az egyben ránk hárítja annak a felelősségét, hogy egy világjárvány kellős közepén hogyan karácsonyozunk.
A szentestét vagy napközbenre kell tolni, hogy 8-ra mindenki hazaérjen, vagy kénytelenek lesznek együtt aludni a családok, de persze az is lehet, hogy a bírságot kockáztatva mégiscsak 8 után indul majd mindenki haza. (Szenteste vajon mind utcán lesznek a rendőrök, hogy elcsípjék a kijárási tilalom megsértőit?)
Alkalmas egyáltalán a kijárási tilalom a családi események megakadályozására? Biztosan nem: aki találkozni szeretne a családtagjaival, a 4 nap alatt nyilván megtalálja ennek a módját.
Ezek után mondja még valaki, hogy a szabály célja a járványhelyzet csökkentése és nem a szívatás. Abba most már bele se menjünk, hogy hányan lehetnek azok, akik 21-én, ha enyhítést jelentenek be, kapkodva kezdenek bevásárolni, családi vacsorát szervezni. Ha a kormány feltétlenül be szerette volna biztosítani az őrjítő zsúfoltságot közvetlenül az ünnep előtt a plázákban és élelmiszerboltokban, ügyesebben nem is csinálhatta volna.
Még nem késő változtatni a szabályokon. Ha a járványügyi szabályokat nézzük, látványos, hogy milyen nehezen megy mostanában a kormánynak a kodifikáció (bezzeg a melegek örökbefogadásának megakadályozására bőven jut jogalkotói furfang), de remek hírünk van: a mostani kőbuta rendszer helyett a tavasszal kitalált kijárási korlátozási és nyitvatartási szabályok most is jók lennének. Működő, bevált, ismerős rendszer, akár már holnap vissza lehetne vezetni. Igen, azt is kritizáltuk, kicsit sárga és savanyú, de szívesebben harapunk citromba, mint kőbe.
Vagy, ami a jelenlegi járványkezelés mellett egyre fenyegetőbb veszély: fűbe.”