„Úgy tűnik, hogy Kásler Miklós lassan, de biztosan tárca nélküli miniszter lesz, miután az újonnan létrehozott Országos Kórházi Főigazgatóság irányítása egy hét alatt átkerült a Belügyminisztériumhoz. A veszélyhelyzetre hivatkozva vették el a kórházak fenntartásáért felelős új hivatal irányítását az egészségügyért is felelős EMMI-től, ami azonban kérdéseket vet fel.
Az országos kórház-főigazgató kinevezésekor már hatályban volt a veszélyhelyzet, így emiatt érthetetlen, hogy miért nem akkor rendelkeztek arról, hogy ebben az időszakban kihez fog tartozni az Országos Kórházi Főigazgatóság. Mi történt egy hét leforgása alatt, mi indokolja, hogy a rendészetért felelős miniszter irányítása alá kerüljön a szervezet? Egy egészségügyi veszélyhelyzet alatt egyáltalán miért kerül át a Belügyminisztériumhoz a kórházi ellátórendszer működtetéséért felelős hivatal?