Az EU nem egy birodalom

2020. november 27. 20:33

Krízis idején a legköltségesebb a demokrácia működése.

2020. november 27. 20:33
Azelemzőszemével
Facebook

„Ebben az olvasatban épp az európai uniós intézmények terjeszkednek túl az alapszerződéseken, végeznek burkolt szerződés-módosítást, zsarolnak egyes tagállamokat. Ez élesen szembemegy a főáramú nyugati állásponttal, ami az európai értékek kikényszerítésére hivatkozva újabb jogállamisági eljárási mechanizmust építene be, helyezne kondicionalitásként a kifizetések elé.A lengyel és a magyar hivatalos álláspont a júliusi EU-csúcs megállapodásához való visszatérés, és a pénzügyi-politikai termékkapcsolás elvetése: »a joguralommal összefüggő szabályok megalkotása a válságkezeléshez nem szükséges«. A korábban meglebegtetett vétó már nem a »puha« zsarolás eszköze, hanem politikai realitás. A kormányfő szavaival élve, számára politikai »öngyilkosság« volna, ha engedne a feltételeknek.

A lengyel-magyar vétó és kölcsönös garancianyújtás egy olyan gordiuszi csomó, amit csak tárgyalásos úton lehet átvágni. Valójában épp az ilyen helyzetekből tűnik ki igazán: az EU nem egy birodalom, a saját jogi-eljárási eszközei (a vétó is ezek közé tartozik) kötik a szereplők kezeit, és uniós szinten kompromisszum-kényszert teremtenek. Krízis idején a legköltségesebb a demokrácia működése.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
olajfa1
2020. november 28. 12:39
Igen, az EU nem egy birodalom, DE NAGYON ÚGY VISELKEDIK a demokratikus országokkal!!!
billwilson
2020. november 28. 08:57
ha ez EU olyan lenne mint a szovjet akkor orkbán nemhogy nem vétózna de rég nem ugrálna :DDDD
palicsi
2020. november 28. 08:46
Ezt is érdemes elolvasni: https://www.vadhajtasok.hu/2020/11/28/el-a-kezekkel-lengyelorszagtol-es-magyarorszagtol-uzeni-merkelnek-a-volt-bolgar-alkotmanybiro/
Bástyaelvtárs
2020. november 28. 00:52
a demokrácia működtetése nem csak krízis esetén költséges. Ez általánosságban is elmondható. Költséges, nehézkes és kevésbé hatékony mint a diktatúrák, elnyomó rendszerek működése. (bár tény, h annak az oldalnak is megvannak a maga húzós ktg ei, pl az erőszakszervezetek fenntartása vagy a besúgóhálózat működtetése) De a demokrácia elleni legfőbb érv nem a fentiek, hanem egy öt perces beszélgetés egy átlag fidesz szavazóval (Churchill után szabadon....) Viszont a demokráciánál - a nyugati liberális parlamentáris demokráciánál - jobbat még nem találtak ki.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!