„Megkezdődött a normálisak lázadása. Tíz évvel a fülkeforradalom után a normálisak kaptak egy tévécsatornát Orbán Viktortól, hogy végre menetoszlopba rendeződjenek, és elinduljanak megostromolni az államkincstárat. Ezt a lázadást persze nem úgy kell elképzelni, mint azt, ami a Bountyn zajlott. A falánk, agresszív, szétvarrt legénység meg az önkényeskedő, kegyetlen kapitány ezúttal is adott, de ezek a fiúk és lányok azt értik lázadás alatt, hogy a kapitány parancsára ragacsos, bár kétségtelenül nemzeti színű ürülékkel kenik össze a fedélzetet.
Érthetetlen, hogy a magukat Pesti Srácoknak nevező, jól fizetett szolgák miért pusztán lázadásnak nevezik vállalkozásukat? Hisz amit tesznek, minden tekintetben forradalmi csapás az elemi jó ízlés és 1956 mártírjainak emléke ellen. Vajon mi lesz a következő akciójuk? Lázadó technoparty revíziós slágerekre a 301-es parcellában? A kommunisták legalább előbb voltak ellenállók és partizánok, s csak azután lettek párttitkárok és az állam kegyeltjei – ezek a srácok azonban először is párttitkárokká és az állam kegyeltjeivé váltak, s csak ezután öltöztek be felülről és jobbról lázadó forradalmi élcsapatnak. Bár van, ami közös: a szajré a dugig tömött zsebekben figyel.
Mi ellen lázadnak a normálisak? A magyar kormány neoliberális gazdaságpolitikája ellen? A német multinacionális részvénytársaságok kiszolgálása ellen? Az ellen, hogy Orbán Viktor Vlagyimir Putyin cselédjének állt? Az ellen, hogy Mészáros Lőrinc és Tiborcz István spontán privatizálják a közvagyont? Dehogyis: a normálisak szerint mindez maga a normalitás. Esetleg a korszellem, a primitív, leegyszerűsítő, szélsőséges narratívák ellen lázadnak? Azt már nem: a lázadók a posztmodern kommunikációs tér szennyes posványában csak úgy lubickolnak. A normálisak kizárólag a kulturális baloldal diktátumai ellen lázadnak – csakhogy pár száz kilométerrel elvétették a bevetési zónát: Oroszországban és Törökországban, Lengyelországban és Magyarországon semmi értelme nincs lázadni ezek ellen. A Pesti Srácok igazán tanulhatnának ’56-os elődeik példájából, akik a bolsevista diktatúrát valahogy nem Nyugat-Európában akarták megdönteni – nem londoni emigrációban hajigáltak Molotov-koktélokat, nem Bécsben skandálták, hogy „Rákosit a Dunába, Nagy Imrét a kormányba”.