Ki nyert és ki vesztett Brüsszelben?

2020. július 24. 07:01

Európában az I. világháború előtti hatalmi játszmák ismétlődnek.

2020. július 24. 07:01
Kiszelly Zoltán
Kiszelly Zoltán
Mozgástér blog

„Brüsszelben minden tagország nyert. Na jó, vannak, amelyek többet, és vannak, amelyek kevesebbet. A legtöbbet a nagyok nyerték.

Németországnak megmarad a házi piacának számító EU, így az USA-val és Kínával továbbra is egy súlycsoportban játszhat. A franciák megkapták az »uniós pénzügyminiszter« előszobájának számító transzferuniót. Az olaszok újabb ingyen pénzt kapnak, míg a fukar ötök nagyobb visszatérítésre számíthatnak. Az eurozónán kívüli országok kevesebb pénzt égetnek délen, és ami nekünk, magyaroknak a legfontosabb, időt nyerünk, ami alatt országunk tovább erősödik.

Európában az I. világháború előtti hatalmi játszmák ismétlődnek. A tét most is óriási. Németország egyben akarja tartani az uniót, ehhez az angolok távozása után megmaradt két nagy tagországot magához kell kötni. A franciák 2022-ben, az olaszok legkésőbb 2023-ban döntenek. Nemcsak kormányuk összetételéről, hanem áttételesen az euró és az EU jövőjéről is.

A Brexit ugyanis megnyitott egy alternatívát, amelyről még nem tudható, hogy hová vezet, de mégis az »ever closer union« alternatívája. A franciák kétszer már »jól jártak« az angolszászokkal, míg amikor III. Napóleon császár az egyesítési háborúk idején kiegyezett a németekkel, a végén a trónja mellett még Elzászt és Lotaringiát is elveszítette. Az olaszok mindig a németekkel kezdik a háborút, majd a győztesek oldalán fejezik azt be. Ne becsüljük le a történelem erejét!”

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 38 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pelso j.
2020. július 24. 15:08
Kb már a tizedik néphülyítő cseléd pár nap alatt, aki magyarázza félre a valóságot, lenézve a magyar embereket. Most már szerintem is inkább kisvasútra menjen a pénz, mint az ilyenekre.
tintapaca
2020. július 24. 10:45
Ja, azt elfelejtettem, hogy az adósság közös garancia vállalása - adóstársak leszünk -, eszköz a további kiválások megakadályozására. AZ az érzésem, ahogyan a Deák-Andrássy -féle 1867-es kiegyezés rövid távon sikeres, hosszú távon katasztrofális volt, most ugyanabba hibába esett a magyar politikai elit. Ha az EP elmeszeli a 750 milliárdos hitelfelvételt, akkor csak szívességet tesz nekünk. A hétéves költségvetés, az más tészta. Disztingválni kell, Elvtársak!
tintapaca
2020. július 24. 10:40
Aki nem iseri fel, hogy a brüsszeli megállapodás mögött mi a stratégia, az inkább okosodjon. A brexit megmutatta, hogy az angolok (nem a britek) - nem tudván érvényesíteni két- és fél évszázados befolyásukat az európai szubkontinensen -, inkább elhagyták azt, és csatlakoztak az USA-hoz. Ez a folyamat gazdaságilag és katonailag meg fog erősödni, a jövőben. Németország hagyományos kontinentális vezető szerepét csak akkor tudja fenntartani, ha jobban támaszkodik Közép-és Kelet-Európára. Olaszország és az Atlanti-parti országok hagyományosan német ellenesek, de számukra az USA barásásga sem kecsegtet sok jóval. A németek vezette közép-európai és kelet-európai blokk közeledése az eurázsiai hatalmakhoz( Oroszország, Kína) jelenthet kiutat a mostani USA-angolszász globalista világrendnek való alárendeltségből. De ez még a hramadik világháborúhoz is vezethet.
olajfa1
2020. július 24. 09:59
Az ál-libsi.bolsi banda nyüszítésének nagysága és hangosságából ítélve Orbán Viktor tényleg elérte célját és bárhogyan is hazudoznak ők NEM TUDTÁK "MEGBÜNTETNI" MAGYARORSZÁGOT! Pedig minden aljasságot bevetettek!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!